Gdynia – noclegi, apartamenty nad morzem i top 3 atrakcji dla dzieci

Noclegi Gdynia – widok na okręt, przystań i apartamentowce w porcie

Gdynia to bardzo ciekawe miejsce na urlop całą rodziną. Łączy bowiem w sobie rozrywki dostępne w dużych miastach z typowym nadmorskim klimatem, a dodatkowo można tam znaleźć rodzinne, komfortowe apartamenty. Gdynia ma również do zaoferowania sporo atrakcji przeznaczonych dla dzieci – oto nasz subiektywny wybór tych najciekawszych!

Jeszcze nieco ponad 100 lat temu na miejscu Gdyni znajdowała się niewielka wieś rybacka – obecnie zaś jest to jeden z najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów i największe miasto w Polsce niebędące jednocześnie stolicą województwa. Można tam odpoczywać na plażach, doskonale bawić się na festiwalach muzycznych lub korzystać z szerokiej oferty kulturalnej.

Warto przy tym pamiętać, że noclegi nad morzem to doskonały pomysł na wakacje całą rodziną. Można tam znaleźć m.in. komfortowe apartamenty Gdynia – pod tym względem miasto to znajduje się w czołówce nadbałtyckich kurortów. W takich miejscach jak Nowe Orłowo w doskonałych warunkach odpoczną zarówno dorośli, jak i dzieci. Najmłodsi mogą korzystać także z szerokiej oferty miejsc o charakterze edukacyjnym, rozrywkowym i rekreacyjnym. Oto nasz subiektywny top 3 gdyńskich atrakcji dla dzieci.

Noclegi Gdynia – poznajcie Akwarium Gdyńskie

Gdy uda się już znaleźć dopasowane do potrzeb rodzinne Gdynia apartamenty, warto wybrać się do jednej z największych atrakcji turystycznych miasta, czyli Akwarium Gdyńskiego. Jest to część Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, którego najważniejszym zadaniem jest prezentowanie różnych gatunków zwierząt morskich z całego świata i edukowanie o środowisku wodnym.

I tak w rozległym, 3-piętrowym budynku ulokowane są cztery główne ekspozycje, prezentujące florę i faunę Morza Bałtyckiego, Amazonii, wód oceanicznych i rafy koralowej. W akwariach, których pojemność sięga 10 tys. litrów wody, można oglądać ponad 1500 zwierząt, w tym rekiny marmurkowe, strzykwy, rozgwiazdy, ryby o bajecznych kształtach i anakondy zielone.

Gdynia – nocleg blisko morza, wizyta na ORP „Błyskawica”

O tym, czy rodzinne wczasy będą udane, decydują nie tylko komfortowe pokoje do wynajęcia. Gdynia ma do zaoferowania wiele innych atrakcji, które zaciekawią zarówno młodszych, jak i starszych turystów. W naszym top 3 nie mogło więc zabraknąć legendarnego ORP „Błyskawica” – najstarszego zachowanego niszczyciela, który jako jedyny aliancki okręt bojowy brał udział we wszystkich działaniach II wojny światowej – m.in. w bitwie o Atlantyk, ewakuacji Dunkierki, operacji „Overlord” i „Deadlight”.

Obecnie ORP „Błyskawica” to udostępnione do zwiedzania niesamowite muzeum. Okręt można oglądać od samej rufy do dziobu, przyglądać się wyrzutniom bomb i torped, zobaczyć pomieszczenia marynarskie, maszynownię, kotłownię, a nawet… przejść przez okrętowy kocioł!

Gdynia – apartamenty nad morzem i rodzinne Centrum Nauki dla każdego!

Wiele frajdy dzieciom w każdym wieku sprawi wizyta w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Jest to miejsce, które uczy i bawi. Znajduje się tam pięć wystaw tematycznych z różnymi eksponatami, możliwością wykonywania doświadczeń, ścieżkami interaktywnego zwiedzania i pokazami naukowymi. Wystawy dotyczą m.in. anatomii i biologii ciała człowieka, związków człowieka z przyrodą, podstawowych praw fizyki oraz znaczenia zdrowia fizycznego i psychicznego. Wszystko oczywiście w lekkiej, przystępnej formie.

Kilkudniowy wypad nad morze albo dłuższe rodzinne wakacje – w każdym z tych przypadków dobrym rozwiązaniem będzie apartament Gdynia! Wynajem komfortowego, dopasowanego do potrzeb rodziny apartamentu w tym właśnie mieście to przepis na udany urlop.

Polecane

Zostaw komentarz

cztery × dwa =