Prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania – 5 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem i nie są poradą inwestycyjną. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Potrzebujesz dodatkowych środków na prowadzenie działalności i rozważasz rozmaite opcje finansowania? Przedstawiamy poradnik, który pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji. Dowiedz się, czym jest prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania na przykładzie oferty serwisu smartvest.pl. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, dzięki czemu lepiej poznasz zasady obowiązujące na rynku usług pozabankowych. Zapraszamy do lektury!

1. Jak działa pożyczka pod zastaw?

W przeciwieństwie do oferty bankowej, uzyskanie wsparcia na rynku prywatnym nie podlega tak wielu restrykcjom. Pożyczka pod zastaw mieszkania pozwala na otrzymanie sumy pieniędzy na cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Pożyczkodawca (np. smartvest.pl) dzięki wpisowi do hipoteki ogranicza ryzyko inwestycyjne, dlatego może zaoferować pożyczkobiorcy niskie wymogi wstępne i korzystne warunki oprocentowania. Nieruchomość jest gwarancją ochrony interesów obu stron transakcji.

2. Kto może skorzystać z zewnętrznego finansowania?

Oddanie nieruchomości pod zabezpieczenie przyczynia się do złagodzenia wielu restrykcji, jakie znamy ze świata instytucji bankowych. Prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania jest produktem skierowanym przede wszystkim do mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców będących w różnej sytuacji majątkowej:

  • zmagających się z utratą płynności w finansach firmowych,
  • dochodzących swoich praw w sporach z nieuczciwymi kontrahentami,
  • potrzebujących pieniędzy na inwestycje,
  • mających negatywną historię kredytową w BIK.

Rynek usług pozabankowych zyskuje uznanie za otwartość i elastyczność na etapie formułowania warunków umowy. Dostępne w Smartvest prywatne pożyczki pod zastaw domu, mieszkania lub działki rolnej są produktami specjalistycznymi, skierowanymi do firm w impasie majątkowym lub zagrożonych upadłością.

3. Co jest potrzebne do złożenia wniosku o prywatną pożyczkę pod zastaw mieszkania?

Zastanawiasz się, jakie formalności stoją przed Tobą jako potencjalnym pożyczkobiorcy? Lista wymagań wstępnych jest ograniczona do kilku podstawowych warunków. Obowiązkowe są:

  • posiadanie mieszkania prywatnego i zgoda na oddanie go pod zastaw,
  • skompletowanie dokumentacji potwierdzającej prawo własności,
  • wycena wartości rynkowej nieruchomości,
  • spisanie aktu notarialnego.

Odwiedź serwis smartvest.pl, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje o procedurze przyznawania funduszy z uwzględnieniem Twojej sytuacji.

4. Czy brak zdolności kredytowej wpływa na możliwość uzyskania prywatnej pożyczki pod zastaw?

Zdolność kredytowa to pojęcie, które nie ma zastosowania na rynku pozabankowym. Pożyczki z zabezpieczeniem w postaci wpisu do hipoteki są dostępne dla różnych podmiotów gospodarczych – również tych wykluczonych z możliwości finansowania przez bank.

5. Czy pożyczka pod zastaw jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo usług pozabankowych jest gwarantowane zapisami kodeksu cywilnego. Firmy udzielające wsparcia muszą stosować się do aktualnych przepisów, a ustanowienie zastawu następuje poprzez notariusza. Korzystanie z prywatnych pożyczek z wpisem do hipoteki mieszkania jest bezpieczną formą finansowania. Wejdź na stronę www.smartvest.pl i dowiedz się o niej więcej.

Polecane

Zostaw komentarz

2 × trzy =